Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2023 roku

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką nasz kościół, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i od sprzątających za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 4, kl. 3 i 4.

Dzisiaj po Mszach świętych modlitwa w intencji kierowców i podróżujących oraz poświecenie pojazdów. Przy tej okazji można złożyć ofiary w ramach akcji „1 GROSZ ZA KILOMETR – na środki transportu dla misjonarzy”.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1800.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1800, następnie nowenna ku czci św. Barbary, modlitwy o powołania, błogosławieństwo i wieczorna Msza święta.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią świętą.

Od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Ofiary na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w parafii farnej.

W najbliższą środę 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunkiem jest: pobożne nawiedzenie sanktuarium lub kościoła parafialnego połączone z odmówieniem modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, przystąpienie do sakramentu pokuty (może być wcześniej), przyjęcie Komunii świetej i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.