Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXII Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2015 roku

 

         Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 9.

We wtorek o godz. 800 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Eucharystii dalsza część uroczystości w szkole. Do udziału we wspólnej modlitwie na rozpoczęcie nowego roku zapraszamy nie tylko dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców, ale również rodziców, dziadków i opiekunów.

Dzień pierwszego września to również rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i rozpoczęcie II Wojny Światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o ofiarach wojen i prześladowań w ustrojach totalitarnych.

Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek i piątek od godz. 1800.

W czwartek do spowiedzi zapraszamy uczniów szkoły podstawowej a w piątek uczniów gimnazjum.

W czwartek od godz. 1830 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

Od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę – pierwszą miesiąca przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

W minioną środę firmie, która wykonuje instalację przeciwpożarową, kanalizacyjną i wodną w kościele wypłacono ratę 10 tyś. zł za wykonaną pracę.

W najbliższą środę na wieczorną Mszę Świętą i wspólną modlitwę w intencji rodzin, zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku przygotowywać się będą do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Bezpośrednio po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w kościele.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii „WSPÓLNOTA – Królowej Rodzin”.