Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV niedziela zwykła

31 stycznia 2016 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom mieszkańców, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o świątynię za wszelkie prace porządkowe – wiele jej było po niedzielnym koncercie, za przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 8.

Dziękujemy wszystkim, dzięki, których życzliwości mogliśmy przed tygodniem uczestniczyć w misterium „Moje Betlejem”, wspólnie kolędować z zespołem SKALDOWIE i chórem Jednego Serca – Jednego Ducha.

Za materialne wsparcie składamy podziękowanie panu posłowi Kazimierzowi, księdzu Mirosławowi, panu Staroście i Starostwu Powiatowemu, Prezesowi i Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ropczycach, państwu Jadwidze i Janowi – Prezesom firmy NIWA, Prezesom i pracownikom firmy ELMIX za wszelkie prace związane z instalacją elektryczną
i doprowadzeniem energii, panu Dyrektorowi Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskimi za użyczenie i montaż oświetlenia, Dyrekcji, pracownikom i pensjonariuszom Środowiskowego Domu Samopomocy w Ropczycach za wykonanie pamiątkowych upominków, firmie IMBIR za zapewnienie posiłku dla wykonawców i paniom z róż różańcowych za upieczenie ciasta
. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za Waszą obecność, zainteresowanie sprawami parafii i życiem Kościoła, sugestie i rady, za życzliwość i wspólną modlitwę oraz za ofiary złożone na rzecz parafii i dla duszpasterzy.

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej o 1700, w naszym kościele zapraszamy na KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli ropczyckiej Szkoły Muzycznej oraz Sekcji Muzycznej Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 1800.

We wtorek 2-go lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Na Mszach Świętych poświęcenie gromnic. Ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

W pierwszy czwartek i piątek spowiedź od godz. 1700.

W czwartek od 1730 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych. Od 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Składka na tacę przeznaczona jest na rzecz diecezji.

Urząd Gminy informuje:

Od 15 stycznia rozpoczął się okres przyjmowania nowych deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest do złożenia takiego pisma na odpowiednim druku. W czwartek 4-go lutego będzie możliwość złożenia takiej deklaracji w świetlicy budynku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (900 – 1500).