Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIII Niedziela Zwykła

7 września 2014

 

Dziękujemy dyżurującym rodzinom za wszelkie prace porządkowe, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 9.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada:

– poniedziałek 8-go września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

– środę wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty.

– piątek święto Najświętszego Imienia Maryi – odpust w kościele sanktuaryjnym.

– niedzielę 14-go września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to druga niedziela miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła (w świątyni trwają dalsze prace przy ogrzewaniu kościoła i kolejne prace wykończeniowe).

         W sobotę 13-tego września o godz. 1630 pod Krzyżem Milenijnym w Ropczycach-Witkowicach Msza Święta z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego i rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „SOLIDARNOŚĆ”. Do wspólnej modlitwy zapraszają duszpasterze z parafii Świętego Michała Archanioła, NSZZ „Solidarność” i Stowarzyszenie Regionalne Ziemi Ropczycko – Sędziszowskiej. Jako wotum wdzięczności za kwietniową kanonizację zostanie poświęcony wizerunek świętego Jana Pawła II.

         Wieczorem o godz. 1900 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Piotr Nowakiewicz. Na procesję różańcową prosimy zabrać świece.

         W niedzielę o godz. 1100 w kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego i uroczystość odsłonięcia, i poświęcenia pomnika dedykowanego Sybirakom, Żołnierzom Armii Krajowej Podobwodu Sędziszów, następnie złożenie wieńców i apel poległych. Zapraszają organizatorzy Parafia Miłosierdzia Bożego i Komitet Budowy Memoriału Żołnierzy AK.

         W sobotę organizowana jest pielgrzymka Akcji Katolickiej z diecezji rzeszowskiej do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózki w Zabawie. Jest też autokar z naszego dekanatu. Są jeszcze wolne miejsca i chętnych zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce z okazji setnej rocznicy męczeńskiej śmierci patronki naszej diecezji. Wyjazd o godz. 800 z przed kościoła; powrót około godz. 17-tej. W programie między innymi: 1030 Msza święta, 1230 Droga Krzyżowa i o 1430 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chętni mogą zapisywać się jeszcze w zakrystii. Koszt – 25 zł.

Spotkania duszpasterskie:

w czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego,

w piątek KSM-u,

sobotę o godz. 1000 spotkanieOazy Dzieci Bożych”.