Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

8 maja 2016 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni  na niedzielę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. AK nr 1, kl. VII i AK nr 2, kl. I.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

Z racji przypadającej  dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia, liturgicznie święto Świętego Stanisława biskupa i męczennika patrona Polski przeniesiono na dzień jutrzejszy.  

W piątek 13-go maja liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Wieczorem w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. dr Janusz Sądel,  wiceoficjał Sądu Biskupiego. Rozpoczęcie o godz. 1900 Mszą Świętą, następnie procesja różańcowa ze światłem.

W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 22 maja w parafiach diecezji rzeszowskiej organizowana jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych parafii w Ekwadorze gdzie pracują misjonarze z naszej diecezji. Ks. Dariusz Miąsik pochodzący z parafii katedralnej tak w kilku zdaniach opisuje sytuację w swojej parafii: Parafia Calceta – trzęsienie ziemi spowodowało śmierć 9-ciu osób, a ponad 50 jest poważnie rannych i przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. W samym centrum zburzonych jest całkowicie co najmniej 50 domów. Ponadto wiele domów ucierpiało wewnątrz – poburzone są ściany, zapadnięte podłogi. szacuje się, że takich domów jest co najmniej 300. Do parafii należą ponadto 22 okoliczne wioski. Bardzo trudno jest oszacować straty. Wieli ludzi nie może mieszkać w swych domach.