Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Parafia Przemienienia Pańskiego w Ropczycach zaprasza wszystkich chętnych na cykl 10 konferencji tworzących kurs ALPHA, który będzie odbywał się w Domu Parafialnym i rozpocznie się  17 września godz. 19:00.

Cotygodniowe konferencje i spotkania starają się  przybliżać uczestnikom najważniejsze wątki związane z chrześcijaństwem. Podczas spotkań można zadawać trudne pytania, poznać ciekawych ludzi i smacznie zjeść. ALPHA jest zarówno dla osób wierzących, wątpiących jak i poszukujących Boga.

Uczestnictwo jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się drogą mailową: alphawropczycach@gmail.com

lub telefonicznie (605 335 507).

Więcej informacji na stronie: polska.alpha.org

 

Spróbuj Kursu Alpha

ALPHA to kurs dla każdego. Jeśli masz pytania i chce się dowiedzieć czegoś więcej o chrześcijaństwie niż do tej pory, pogłębić swoją wiarę, rozwiać wątpliwości lub podzielić się swoim doświadczeniem wiary z innymi, jest tu zaproszony. Zarówno osoby, które nic nie wiedzą o Jezusie, jak i te, które Go znają, mają możliwość odkrywania na nowo Jego miłości. Mogą znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące życiowe pytania.

Kurs Alpha obejmuje 10 cotygodniowych spotkań. Rozpoczyna się uroczystą kolacją, na której jest przedstawiana idea kursu. Każde spotkanie zaczyna się od wspólnego posiłku, aby uczestnicy zregenerowali swoje siły po całym dniu zajęć i chwilę odpoczęli przed zajęciami kursu. W tym czasie można również bliżej poznać innych gości. Po posiłku jest wykład, następnie przerwa na kawę i ciastko, a potem spotkanie w małej grupie – najbardziej cenione przez uczestników. Podczas niego można porozmawiać, zapytać o wszystko i wyjaśnić swoje wątpliwości, dzielić się swoim doświadczeniem lub przedyskutować interesujący problem. Można również tylko słuchać, bez konieczności mówienia. Każdy uczestnik wnosi do grupy nowe spojrzenie i to jest cenne.

Ten kurs to dobry czas na oderwanie się od codziennego pośpiechu,
na refleksję i poświęcenie uwagi swojemu życiu, swoim emocjom i sprawom. Już teraz zapraszamy cię na uroczystą kolację rozpoczynającą Kurs ALPHA.

Więcej informacji:

Start: 17 września 2018 (poniedziałek), godz. 19.00

Miejsce: parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach
(Dom Parafialny), ul. Słowackiego 1

Zapisy: Anna Pęcak 605 335 507 lub

alphawropczycach@gmail.com