Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVII Niedziela Zwykła

3 października 2021 r.

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3, kl.1 i 2.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby diecezji i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji o godz. 1730 , następnie o godz. 1800 nowenna do św. Barbary, modlitwy o powołania i różaniec przed wieczorną Eucharystią.

W niedzielę – drugą miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę i wyposażenie kościoła. Jest to 21 Dzień Papieski.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka.

We wtorek wspomnienie św. Faustyny.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Parafia farna w Ropczycach zaprasza na kolejną edycję kursu Alpha. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18.10.2021 o godz. 1900 w salce parafialnej przy ulicy Słowackiego  1 ( obok kościoła farnego). 
Cotygodniowe konferencje i spotkania starają się  przybliżać uczestnikom najważniejsze wątki związane z chrześcijaństwem. Podczas spotkań można zadawać trudne pytania, poznać ciekawych ludzi i smacznie zjeść. ALPHA jest zarówno dla osób wierzących, wątpiących jak i poszukujących Boga.
W celu zapisania się na kurs prosimy o kontakt telefoniczny: 668 340 511 , 508 990 349.

Jest do nabycia nowy numer Gazetki Ropczyckich Parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.