Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVIII Niedziela Zwykła

10 października 2021 r.

 

Dzisiaj kolejny – 21 Dzień Papieski. Do puszek zbierane są ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży i dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Jest to Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Dziękujemy za ofiarność!

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli znaczną ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3, kl.3 i 4.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę i wyposażenie kościoła, dziękujemy za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

W środę o godz. 1800 kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową, które poprowadzi ks. Ryszard Miśniak proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. Na procesję różańcową prosimy zabrać świece.

Na tacce przy głównym wejściu wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych w pierwszym przypadku, wyraźne zaznaczenie czy są to wypominki roczne, czy listopadowe. Wypełnione kartki przekazujemy duszpasterzom. Nie składamy ich na tacę.

We wtorek 12 października o godz. 1900 w Domu Parafialnym parafii farnej odbędzie się spotkanie poświęcone postaci pana Franciszka ZAPAŁA, kościelnego w Ropczycach w latach 1957 -2007. Okazją jest wydanie książki pt. „Wspomnienia pana kościelnego”, zawierającej Jego wspomnienia o dawnych Ropczycach, księżach tu pracujących od 100 lat i o swoim życiu. Będzie miała miejsce promocja tej książki. Spotkanie poprowadzi ks. dr Grzegorz Wójcik, który przeprowadził rozmowy z panem kościelnym Franciszkiem Zapałem. Zapraszamy na to spotkanie!