Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela ADWENTU

2  grudnia  2017 roku

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  ADWENT – czas radosnego oczekiwania Święta Narodzenia Pańskiego. W dni powszednie wieczorem od wtorku roraty. Na nabożeństwa te zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Prosimy tak, jak w minionych latach, aby dzieci wypisywały swe imiona na karteczkach składanych przed Mszą Świętą do koszyczka.

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę na rzecz parafii. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2  klatki III i IV. Sprzątanie kościoła we wtorek po odpuście, a przygotowanie na niedzielę w piątek po wieczornej liturgii.

Jutro  Odpust ku czci Świętej Barbary. Msze Święte o godz. 700, 900 i suma o godz. 1800. Do uczestnictwa w uroczystej sumie zapraszamy szczególnie strażaków, orkiestrę, sekcję muzyczną Światowych Dni Młodzieży i poczty sztandarowe.

We wtorek o godz. 1800 Msza Święta dla uczniów klas II Gimnazjum i ich rodziców. Bezpośrednio po Eucharystii w kościele, spotkanie dotyczące formacji, katechezy, zasad i formy przygotowania uczniów do sakramentu bierzmowania w diecezji rzeszowskiej i naszej parafii wg wskazań Konferencji Episkopatu Polski.

W środę po wieczornej Mszy Świętej w kościele spotkanie dla dzieci ze Świętym Mikołajem. Kto zechce w ten sposób obdarować swoje dzieci prosimy o składanie paczek do zakrystii od godz. 1715 do 1745.

W pierwszy czwartek miesiąca na pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800. W południe „Godzina Łaski” chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele – rozpoczęcie modlitwą Anioł Pański.

W niedzielę na sumie uroczysty chrzest. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczone są na budowę kościoła. Druga niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek zbierane będą ofiary na ten cel.

 

Pan organista z opłatkami odwiedzi mieszkańców parafii od wtorku do piątku od godz. 1630 :

wtorek                  – ul. Konarskiego 9

środa                    – ul. Mehoffera 4, Mehoffera 7 następnie Konarskiego 2

czwartek               – ul. Piłsudskiego 24 i 26 a

piątek                   – ul. Piłsudskiego 24 a

sobota od 900        ul. Kraszewskiego, Broniewskiego, Rataja, Chopina, Moniuszki i Piłsudskiego (domki).

U młodzieży, przed kościołem można jeszcze nabyć ilustrowany, okolicznościowy kalendarz parafialny na przyszły rok. Jest też nowy numer Pisma ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.

Na tablicy ogłoszeń wywieszono komunikat Niepublicznego Zespołu Szkół w Ropczycach dotyczącego naboru uczniów (młodzieży i dorosłych) na nowy semestr.