Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXI   NIEDZIELA   ZWYKŁA

4 listopada 2018 roku

 

Wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Broniewskiego.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii księdza Tomasza Milo ze Lwowa, z nowopowstałej parafii, której patronuje Święty Jan Paweł II. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są budowę kościoła w tejże parafii.

Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek, jako nasza jesienna pomoc dla Seminarium Duchownego.

Dzisiaj w Hucie Polańskiej o 11 odpust ku czci Świętego Huberta i odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci ks. Jana Delekty, który ocalił to miejsce od zapomnienia. Ks. Jan Delekta był przez wiele lat proboszczem w Polanach, następnie w Ropczycach, w parafii Przemienienia Pańskiego i dziekanem ropczyckiego dekanatu.

Przypominamy, że codziennie wieczorem, do czwartku modlimy się słowami nieszporów za zmarłych połączonych z Eucharystią i wypominkami. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę, 11-go listopada miejskie uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 915 w ropczyckiej Farze, następnie złożenie kwiatów przed tablicami i uroczystości w Centrum Kultury.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Przyszła niedziela jest drugą miesiąca. Na sumie uroczysty chrzest, a taca przeznaczona jest na budowlane inwestycje w parafii.

Jak w minionych latach, firma Green Office. co Ecologic i Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO”, organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. We wtorek 6-go listopada o godz. 900 przewidziano odbiór. Dlatego zużyty sprzęt można składać od rana w poniedziałek. Przywieziony sprzęt składamy przed ostatnimi dwoma garażami.