Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXX   NIEDZIELA   ZWYKŁA

28 października 2018 roku

 

Wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!   

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Moniuszki i Chopina.

Dzisiejsza niedziela to X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się za Kościół Katolicki w Pakistanie. Możemy też wesprzeć materialnie naszych braci w wierze przez ofiary złożone do puszek lub wysłanie sms-a o treści RATUJE  po nr 72405 (do końca marca). Dzięki złożonym ofiarom Papieskie  Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

W środę zakończenie nabożeństw różańcowych.

W czwartek  Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy Świętych niedzielny. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800. Przez oktawę Wszystkich Świętych wieczorem Msza Święta w połączeniu z nieszporami żałobnymi.

Na ropczyckich cmentarzach nabożeństwa:

Fara – cmentarz komunalny – 1300, cmentarz parafialny 1430,

Św. Anna – Chechły – 1400,

Św. Michała Arch. – Witkowice – 1400

W Dzień Zaduszny cmentarz parafialny – 800, cmentarz komunalny – 1530.

         W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota. W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

SPOWIEDŹ przed pierwszym piątkiem i uroczystością we wtorek i środę od godz. 1700.

NIE BĘDZIE SPOWIEDZI W CZWARTEK I PIĄTEK!!!

W sobotę:

odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 800,

modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzech od godz. 1700.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. W tym dniu, ze Słowem Bożym będziemy gościć ks. Tomasza Milo ze Lwowa. Składka na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz nowopowstałej parafii pw. Świętego Jana Pawła II we Lwowie. Po Mszach Świętych zbierane będą ofiary do puszek, jako nasza jesienna pomoc dla Seminarium Duchownego.