Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIII Niedziela Zwykła

5 września 2021 r.

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli znaczną ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 1 kl. 7 i Armii Krajowej 2, kl.1.

Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne w Afganistanie. Bóg zapłać za hojność!

Dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

W środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W dniach 10 – 13 września w ropczyckiej Farze uroczystości związane z 20-leciem Koronacji Figury Matki Bożej Królowej Rodzin. W sobotę uroczycta suma odpustowa o godz: 1100. (szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń).

W przyszłą niedzielę na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

W Warszawie uroczystość beatyfikacji Sług Bożych ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Po Mszach świętych będzie można nabyć bogato ilustrowaną książkę zawierającą biografię ks. Prymasa Tysiąclecia (5 zł).

W poniedziałek o godz. 1800 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów
w salce katechetycznej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

W środę wieczorną Mszą świętą rozpoczniemy spotkanie rodziców dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na Eucharystii polecać będziemy uczniów i rodziców Bogu, prosząc o dobre i święte przygotowanie do spotkania z Jezusem w Eucharystii i sakramencie pojednania. Spotkanie w kościele.

O godz. 1745 spotkanie Kręgu Biblijnego.

W czwartek o godz. 2000 spotkanie grupy śpiewającej BOGU DŹWIĘKI.

W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie KSM-u.

W sobotę o godz. 1000 spotkanie OAZY Dzieci Bożych w salce katechetycznej.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN