Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021 r.

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 2, kl.2 i 3.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę i wyposażenie kościoła, za ofiary indywidualne składane w Kancelarii i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

Dziękujemy paniom i panu za troskę o wygląd otoczenia kościoła i pracę przy zieleni i nasadzeniach. Bóg zapłać!

W poniedziałek kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1900, któremu będzie przewodniczył ks. Witold Garbuliński posługujący w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Chmielowie, student 5-go roku muzykologii na KUL-u.

We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym – odpust. Msza święta o godz. 1530.

Przy Krzyżu Milenijnym w Ropczycach-Witkowicach o godz. 1400 Msza święta i złożenie kwiatów (szczegóły na plakacie). Organizatorzy zapraszają!

W środę wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – Święto Patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wieczorem o godz. 1830 różaniec do Siedmiu Boleści Maryi.

O godz. 1100 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Jana Wątroby z okazji wręczenia i poświęcenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Na wieczorną Mszę świętą o godz. 1900 i spotkanie po Eucharystii zapraszamy uczniów klas VIII (kandydatów do bierzmowania) i ich rodziców. Prosimy zabrać ze sobą uzupełnione indeksy.

W czwartek spotkanie uczniów klas VII i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 1900.

W sobotę święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski.

W niedzielę o godz. 1130 przy Krzyżu Trzeciego Tysiąclecia na Borkach Chechelskich Msza święta (szczegóły na plakacie).

W naszej parafii w tym dniu będziemy gościć ks. Grzegorza Kasprzyckiego misjonarza w Papui Nowej Gwinei. Ks. Grzegorz przed kilu laty głosił u nas rekolekcje wielkopostne. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na rzecz misji gdzie posługuje ks. Grzegorz.

U ministrantów można nabyć bogato ilustrowaną książeczkę zawierającą biografię ks. Prymasa Tysiąclecia (5 zł).

Jest do zabrania dla każdej rodziny bezpłatny nr okolicznościowego wydania gazety DOBRE NOWINY w całości poświeconej Prymasowi Tysiąclecia i jego beatyfikacji.