Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II TDZIEŃ ADWENTU

6 grudnia 2020 roku

 

Dzisiejsza niedziela – druga adwentu jest XXI Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiary na ten cel.

Wszystkim, którzy w minionych dniach troszczyli się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę w sprzątanie, dezynfekcję i przygotowanie kościoła na odpust i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 5 oraz 4 i 6.

We wtorek liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęci Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Od 1200 do 1300 – „Godzina Łaski”.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace budowlane i wykończeniowe w kościele. Jest to 13 dzień miesiąca. O godz. 2000 Wieczór Fatimski. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

U ministrantów lub w zakrystii można nabyć teksty Ewangelii na każdy dzień.

U pana Organisty można otrzymać opłatki na stół wigilijny.

Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza wigilijne świece (5zł i 12zł).

Jest do nabycia „Gazetka ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN”.