Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIII tydzień zwykły

8 września 2019 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24 A kl. I i II.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę i wystrój kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

W kościele sanktuaryjnym, w ropczyckiej farze trwają uroczystości odpustowe.
W czwartek 12 września Najświętszego Imienia Maryi. Suma o godz. 1100 i wieczorna Eucharystia o godz. 1800.

W piątek kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1900 Msza Święta i procesja różańcowa. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Jan KRAUS wikariusz z ropczyckiej Fary, pochodzący z parafii Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej.

W piątek o godz. 1700 po Krzyżem Milenijnym Msza Święta.

W łączności, z wszystkimi włączającymi się w ogólnopolską akcję „POLSKA POD KRZYŻEM” w sobotę 14-go września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po wieczornej Eucharystii adoracja i czuwanie przy Krzyżu. Nabożeństwo przeżywać będziemy w „duchu Taize”.  Do wspólnej pasyjnej modlitwy zapraszamy nie tylko młodzież i kandydatów do bierzmowania, ale całą wspólnotę parafialną. W czasie liturgii poświęcenie i wręczenie Krzyży dla przygotowujących się do bierzmowania. Prosimy również o przystrojenie przydrożnych Krzyży i uporządkowanie terenu wokół nich.

W przyszłą niedzielę składaka na tacę przeznaczona jest na Katolicki Radio VIA.

O godz. 1230 przy Krzyżu Trzeciego Tysiąclecia Msza Święta  pod przewodnictwem ks. infułata Wiesława Szurka.

                Informujemy, że po kilku latach przerwy w naszym regionie wznawia swoją działalność Szlachetna Paczka. Lider Projektu zaprasza do zgłaszania się wolontariuszy dla rejonu ropczyckiego. Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej (www.superw.pl)