Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Zesłanie Ducha Świętego

X tydzień zwykły

9 czerwca 2019 roku

 

Jutro w liturgii przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul AK 2, kl. IV i V.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

Dziękujemy paniom i panom z róż różańcowych za pracę w minionym tygodniu przy utrzymaniu estetyki otoczenia kościoła.

W czwartek 13-go czerwca kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. ks. kanonik Tomasz Kozicki proboszcz parafii św. Anny, dekanalny ojciec duchowny. Rozważania różańcowe poprowadzi młodzież
z KSM-u w ramach nowenny.

W sobotę – trzecią miesiąca procesja (pielgrzymka) z ropczyckiej Fary o parafii św. Rodziny na Czekaju pod hasłem „Prymas dla Kościoła”. W lipcu pójdziemy na Chechły.

W poniedziałek wieczorem spotkanie formacyjne dla uczniów klas siódmych, przygotowujące bezpośrednio do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna Msza Święta o godz. 1900; następnie spotkanie w salce katechetycznej.

Nawiązując do modlitewnej inicjatywy młodzieży z archidiecezji gnieźnieńskiej, która jest odpowiedzią ludzi młodych na film „Tylko nie mów nikomu” KSM z naszej parafii zaprasza na różańcową nowennę przebłagalną w intencji osób skrzywdzonych przez duchownych, jak również jest to modlitwa za Kościół w Polsce, za tych, którzy dopuścili się zgorszenia i tych, których niesłusznie oczerniono. Modlitwa rozpocznie się od najbliższego wtorku o godz. 1830 (w czwartek wyjątkowo różańcowe rozważania po Mszy Świętej na nabożeństwie Fatimskim). KSM zaprasza!

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych informuje mieszkańców osiedla Północ, ul. Piłsudskiego i św. Barbary, że w środę 12 czerwca wydawane będą worki na śmieci na Stacji Wodociągów (1000-1600).