Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVI Niedziela Zwykła

1  października  2017 roku

 

Od dzisiaj wieczorne Msze Święte o godz. 1800. Bezpośrednio po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za wszelkie prace, przygotowanie na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Moniuszki i Chopina.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700. Niech to będzie okazją do spowiedzi dla wszystkich, przed renowacją misji połączonych z uroczystością przyozdobienia koroną figury Matki Bożej z okazji stulecia objawień w Fatimie.

W czwartek od godz. 1730 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu różaniec przed wieczorną Mszą Świętą.

W sobotę od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i różaniec.

W sobotę 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej wielka modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata – Różaniec do granic.

Wyjazd autobusów o godz. 800 z parkingu przy naszym kościele. Uczestnicy zabierają ze sobą całodzienne wyżywienie. Udajemy się do Gładyszowa (parafia pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela).

*Na miejscu o godz. 1030 konferencja,

*o 1100 Msza Święta,

*o 1245 adoracja Najświętszego Sakramentu

*o 1400 rozpoczęcie modlitwy różańcowej w wyznaczonym miejscu, do którego trzeba dojść w pielgrzymce około 7 km.

W parafii od godziny 1400 możliwość włączenia się w różaniec, w kościele.

Przez kwadrans będzie czas na osobistą modlitwę w ciszy a od 1415 różaniec poprowadzą róże różańcowe.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na Mszy Świętej o godz: 1130 uroczysty chrzest, składka w tym dniu przeznaczona jest na cele budowlane w naszej parafii.

W tym dniu również rozpoczynamy renowację Misji Świętych. Jest to nasze przygotowanie do uroczystego przyozdobienia figury Matki Bożej Fatimskiej koronami 12-go października na zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich przez ks. biskupa Jana Wątrobę. W niedzielę na Mszach Świętych okolicznościowe konferencje – kazania. Do środy codziennie kazanie na porannej i wieczornej Eucharystii. Wieczorem od poniedziałku codziennie różańcowa procesja fatimska.

Dzisiaj o godz. 1500 w Centrum Kultury w Ropczycach Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA – Królowej Rodzin.