Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III NIEDZIELA WIELKANOCY

10 kwietnia 2016 roku

 

Dziękujemy mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 1, klatki I i II.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła. Różom różańcowym dziękujemy za ofiary złożone na fundację nowej, jubileuszowej chrzcielnicy. Wyrażamy wdzięczność za indywidualne ofiary, wpłaty bankowe, i ofiary składane w Kancelarii Parafialnej z okazji różnych posług duszpasterskich. Bóg zapłać!

W środę (13 dnia miesiąca) o godz. 2030 kolejny Wieczór Fatimski. Tym razem zamiast katechezy młodzież z parafii św. Bartłomieja w Nienadówce pod opieką
ks. Wojciecha Mazurka przedstawi okolicznościową pantomimę o miłosierdziu. Pamiętamy o zabraniu świec na nabożeństwo. Zapraszamy do wspólnej różańcowej modlitwy.

W ramach VIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIJNEGOKrąg Biblijny” działający przy naszej parafii zaprasza na kolejny „Maraton Biblijny” – czyli całodzienne czytanie Pisma Świętego. Maraton odbędzie się 16 kwietnia (najbliższa sobota).

Maraton rozpocznie się o godz. 730 uroczystym wniesieniem Pisma Świętego. Każda osoba czyta fragment Nowego Testamentu na głos przez około kwadrans. Czytanie potrwa do wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Zgłoszenia uczestników przyjmujemy w zakrystii lub Kancelarii.

W związku z jubileuszem 1050 rocznicy Chrztu Polski, od dzisiaj można nabyć pamiątkowe kropielniczki, które jak stara polska tradycja podpowiada możemy zawiesić przy wejściowych drzwiach naszych domów i mieszkań. Kropielniczki rozprowadza młodzież z KSM-u przy wyjściach z kościoła (cena 15 zł).

W sobotę 16 kwietnia o godz. 1600 pod Krzyżem Milenijnym w Ropczycach-Witkowicach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Organizatorzy (parafia św. Michała Archanioła, Stowarzyszenie Regionalne i NSZZ Solidarność) serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy w tych intencjach, szczególnie z okazji rozpoczynających się obchodów 1050-lecia przyjęcia chrześcijaństwa i chrztu pierwszego historycznego władcy Polski.

Młodzież ropczyckiego liceum zaprasza rodziny oraz młodzież na grę miejską, która odbędzie się 17 kwietnia (przyszła niedziela). Rozpoczęcie na ropczyckich plantach zapisem uczestników o godz. 1230. Szczegóły na plakacie przy bocznym wyjściu.