Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

11  czerwca  2017 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 2.

Naszą wdzięczność wyrażamy Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i uświetnieniu prymicji naszego Księdza neoprezbitera. Młodzieży i opiekunom za program artystyczny, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Organiście i grupie muzycznej ŚDM za oprawę liturgiczną, sąsiadom – mieszkańcom osiedla  za dekoracje ulic, panom pracującym przy kościele za uporządkowanie placu. Bóg zapłać!

Rodzicom dzieci klas trzecich SP dziękujemy za ufundowanie jednego z żyrandoli, a rodzicom bierzmowanych za sfinansowanie zakupu dwóch kinkietów do kościoła.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę  przeznaczone na inwestycje w naszej parafii, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Jak wielu zapewne zauważyło zmienia się nieco otocznie świątyni i jej wnętrze. Jest to możliwe tylko dzięki Waszej ofiarności. Za wszelkie przejawy dobra, życzliwości i pomocy serdecznie dziękujemy. W najbliższych tygodniach będzie konieczność przewiezienia cegieł i starych płytek chodnikowych. O pomoc w tych pracach zwrócę się w nieodległym czasie, gdy zostanie przygotowane stosowne miejsce.

We wtorek 13 czerwca o godz. 1900 kolejne fatimskie nabożeństwo. O przewodniczenie tej liturgii został poproszony kustosz Sanktuarium M B Królowej Rodzin w Ropczycach ks. Prałat Stanisław Mazur. Przeżywając radość z Jubileuszu 100-lecia fatimskich objawień, chcemy na tamto wydarzenie spojrzeć przez pryzmat lokalnych Maryjnych Sanktuariów, a przecież ropczyckie jest nam najbliższe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy we wtorek u nas w kościele, a w sobotę z procesją różańcową, z rynku miasta udamy się do kościoła Świętej Rodziny na Czekaju. Rozpoczęcie o godz. 1700.

W czwartek 15-go czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Z kościoła farnego po Mszy Świętej o godz. 915 wyruszy procesja eucharystyczna. O przygotowanie ołtarzy stacyjnych tradycyjnie prosimy róże różańcowe. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej, harcerzy, strażaków, poczty sztandarowe, orkiestrę, dzieci.

W dniach od 4 do 13 sierpnia na pielgrzymi szlak wyrusza 40-ta Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy uczestników od przyszłej niedzieli po Mszy Świętej o godz. 1515 w Sanktuarium Matki Bożej i u Przewodnika grupy, ks. Pawła Gąsiora (tel. 721 643 118).

PUK informuje: W poniedziałek 12 czerwca na Stacji Wodociągów w godz. 1000 – 1600 będą wydawane worki na śmieci dla mieszkańców Osiedla Północ, ul. Piłsudskiego i Św. Barbary.