Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2020 roku

 

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24 A kl. 3 i 4.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na wyposażenie i budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Dziękujemy za ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym – z okazji XX Dnia Papieskiego – jako „Żywy pomnik Jana Pawła II”. Panu Damianowi dziękujemy za wykonanie barierki (poręczy) przy bocznym zejściu do kościoła, którą wczoraj zamontowano. Bóg zapłać!

We wtorek – 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Poprowadzi je ks. Paweł Gąsior z parafii pw. św. Jadwigi Królowej z Gorlic. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. W koszyczku przed wejściem, wystawione są kartki wypominkowe. Prosimy wypełnić je czytelnie, imiona napisać w pierwszym przypadku i wyraźnie zaznaczyć czy są to wypominki roczne, czy listopadowe.

Wypełnione kartki składamy duszpasterzom w zakrystii lub Kancelarii.

Przez miesiąc listopad imiona zmarłych będziemy czytać przed Mszą Świętą o godzinie 730 i 930. Będzie wtedy czas na wprowadzenie poprawek i korekt. Po odpuście powrócimy do aktualnej formy wypominek z wyświetlaniem imion zmarłych na monitorach.

W sobotę wieczorem kolejna Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do liczniejszego udziału we wspólnej modlitwie!

W środę 14 października Dzień Edukacji. W swoich modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, pedagogach, katechetach i wychowawcach oraz ich trudnej i odpowiedzialnej pracy. Prośmy o błogosławieństwo dla żyjących i radość nieba dla zmarłych.

W czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa

W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. To dzień 42 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Antiochii.

Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na misje.