Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 18  października  2020  roku

 

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, od dzisiaj aż do odwołania, będą w niedzielę dodatkowe Msze Święte o godz. 830 i 1030. Z posługą do chorych udajemy się tylko na indywidualną prośbę. O wszystkich zmianach informować będziemy na bieżąco. Najbardziej aktualne informacje można odszukać na stronach internetowych parafii i tablicach ogłoszeń.

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26 A.

         Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. Obejmujemy swoją modlitwą misjonarzy. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Misje. Bóg zapłać!

         W środę wieczorem od godz. 1730 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej  modlitwy słowami Różańca do Siedmiu Boleści Maryi.

         We wtorek św. Jan Kantego – patrona studentów i nauczycieli akademickich.

W czwartek liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II.

 W koszyczku przy ławkach, przed wejściem, wystawione są kartki wypominkowe. Prosimy wypełnić je czytelnie, imiona napisać w pierwszym przypadku i wyraźnie zaznaczyć czy są to wypominki roczne, czy listopadowe.

Wypełnione kartki składamy duszpasterzom w zakrystii lub Kancelarii.

         W przyszłą niedzielę (ze względu na istniejące okoliczności) na cmentarzu Parafialnym i Komunalnym o godz. 1300 przy kaplicach modlić się będziemy za zmarłych. Cmentarze będą nagłośnione.  Uczestnicząc w tych nabożeństwach można wykorzystać czas przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym kiedy jest mniejsza liczba zgromadzonych. Listopadowe dni pozostawmy dla tych, którzy przyjadą z daleka.

Za tydzień zmiana czasu na „zimowy”.

Na tablicy ogłoszeń umieszczono treść podziękowania od fundacji „MIVA Polska” za zebrane i przekazane ofiary w dniu poświęcenia pojazdów dla misjonarzy.