Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XIX   NIEDZIELA   ZWYKŁA

12  sierpnia 2018 roku

 

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię; za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24a klatka I i II.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Przeznaczone jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na cele budowlane w naszej parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne i zbiorowe składane w Kancelarii oraz z wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

Jutro  (13-go sierpnia) o godz. 1900 Msza Święta i Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową.  Modlitwom będzie przewodniczył ks. Marcin SAJ Kapelan Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Świętego Łazarza z Jerozolimy, arcydziekan Dekanatu Teplice.

We wtorek liturgiczne wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbego.

W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.

Od wielu lat okolicznościowe wiązanki przygotowują panie  z parafialnego oddziału CARITAS i rozdaję je przed Mszami Świętymi. Ofiary składane z tej okazji parafialna Caritas przeznacza na przygotowanie  świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Za ofiarność serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

         Wieczorem na pół godziny przed Eucharystią do wspólnej modlitwy słowami Koronki do Siedmiu Boleści Maryi zaprasza Apostolstwo Dobrej Śmierci.

W piątek wspomnienie Świętego Jacka – kapłana.

W sobotę o godz. 1700 rozpoczęcie kolejnej dekanalnej procesji – pielgrzymki. Tym razem od ropczyckiej Fary pójdziemy z modlitwą i śpiewem do parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej na Granicach. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godzinie 1430 dziękczynienie za zbiory – Dożynki Gminne. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tych uroczystościach i spotkaniu na stadionie. Rozpoczęcie dziękczynną Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego, poświęcenie wieńców, przemarsz na stadion grup dożynkowych.