Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VI niedziela w okresie zwykłym

14  lutego  2021  r.

 

Dziękujemy dyżurującym w minionym tygodniu mieszkańcom za zaangażowanie i troskę o parafialną świątynię. Dziękujemy za pracę przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Broniewskiego.

 Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

W środę 17-go lutego Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900, 1600 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy).

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale

w niedzielę o godz. 1715, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1730 i w niedzielę bezpośrednio po sumie (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach).

W najbliższy piątek Mszą świętą o godz. 1800 w parafii farnej rozpoczyna się Katecheza Przedmałżeńska. Dokument z uczestnictwa w takiej katechezie niezbędny jest przy spisywaniu protokołu przedślubnego.

PRZEPISY POSTNE:

Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych owiązuje wiernych, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisłych tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.

Dni wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych to wszystkie piątki w ciągu roku i Środa Popielcowa. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek (w tych dniach nie ma dyspensy).