Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela Wielkiego Postu

21  lutego  2021  r.

 

Dziękujemy dyżurującym w minionym tygodniu mieszkańcom za zaangażowanie i troskę o parafialną świątynię. Dziękujemy za pracę przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego 151 (nieparzyste) i 28 (parzyste).

W minioną środę obrzędem posypania głów popiołem wkroczyliśmy w WIELKI POST – czas refleksji, pokuty, nawrócenia i przygotowania do Świąt Paschalnych.

Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale celebrowane są w niedzielę o godz. 1715, a nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1730 i w niedzielę bezpośrednio po sumie (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach).

         Na ścianach kościoła zostały umieszczone dwie stacje Drogi Krzyżowej. Przez najbliższe miesiące, kolejne będą wykonywane w Pracowni Rzemiosł Artystycznych pana Stanisława Stopyry. Jest to rodzinna pracownia istniejąca w Grodzisku Dolnym od ponad 40 lat, gdzie już kolejne pokolenie wykonuje wiele dzieł w metaloplastyce. Rekomendacją tej firmy, jakości, solidności i wartości artystycznej niech będzie informacja, że spośród wielu świątyń w całej Polsce, gdzie znajdują się dzieła z tej podkarpackiej pracowni, całe wyposażenie Kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu w stali, brązie, miedzi, tombaku, srebrze i złocie zostało wykonane przez pana Stanisława i jego pracowników.

         Stacje „Pan Jezus bierze Krzyż na swoje ramiona” i „Złożenie do grobu” są przykładem jak będzie wyglądała Droga Krzyżowa w naszym kościele. Prowadzone są również prace projektowe ściany głównej. Jeżeli finanse pozwolą, wystrój i nastawa ołtarzowa zostaną ukończone w tym roku. Jeśli byliby chętni do ufundowania, stacji Drogi Krzyżowej (koszt od 2500 do 3000 zł- jedna stacja) to prosimy o kontakt.