Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021 r.

 

Dziękujemy przedstawicielom mieszkańców za troskę o parafialną świątynię w minionym tygodniu i pracę przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele budowlane w parafii, za wpłaty bankowe i ofiary złożone w Kancelarii Parafialnej. Dziękujemy za dalsze ofiary na wystrój prezbiterium kościoła min. od róży, której patronuje M B Fatimska, od mieszkańców z ul. Udzieli 2 i od ofiarodawców indywidualnych. Bóg zapłać!

W tym tygodniu, w środę wieczorem zapraszamy wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci od godz. 1730 do wspólnej modlitwy słowami Różańca do siedmiu boleści Maryi.

W piątek przypada liturgiczna Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W niektórych krajach jest to dzień wolny od pracy. Papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z racji 150 rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła. Dlatego chcemy w celebracjach liturgicznych i kaznodziejskim przepowiadaniu więcej czasu poświecić osobie Świętego Józefa. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 1600. Z racji liturgicznej uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 1730 Droga Krzyżowa do uczestnictwa, w której szczególnie zapraszamy wszystkich solenizantów (Józefy i Józefów) i tych, którym z różnych względów patronuje Święty Józef.

O godz. 2000 modlitwą do Ducha Świętego rozpocznie Wielkopostny Wieczór UwielbieniaZOBACZYĆ TWARZ JEZUSA. W czasie celebracji krótka konferencja, adoracja Eucharystyczna ubogacona śpiewem i możliwość indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień w kościele sanktuaryjnym o godz. 1030 dodatkowa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (w języku łacińskim). Zapraszamy!

U przedstawicieli KSM-u można nabyć kartki świąteczne.

W sobotę o godz. 900 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. O godz. 1100 bierzmowanie będzie dla parafii Świętej Rodziny i Świętego Michała Archanioła. W naszych modlitwach pamiętajmy o kandydatach do bierzmowania. Pod Twoją Obronę…