Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELANOCY

 17 Kwietnia  2017 roku

Dziękujemy wszystkim dyżurującym mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię za wszelkie prace porządkowe, przygotowanie kościoła na Triduum Sacrum i Niedzielę Wielkanocną oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 12.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego, pełnego skupienia przeżywania Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Za ubogacenie liturgii Wielkiego Tygodnia dziękujemy młodzieży z KSM-u, grupie muzycznej, Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z opiekunami, pani Agacie za udział w nabożeństwach Gorzki Żali. Za honorową straż przy Grobie Pańskim dziękujemy druhnom i druhom strażakom z Łączek Kucharskich, Brzezówki i Ropczyc, paniom za przygotowanie feretronów na procesję rezurekcyjną, animatorom LSO i panu Organiście za troskę, aby liturgia każdego dnia była celebrowana z należytą starannością i powagą. Podziękowania składamy za prace włożone w przygotowanie kaplic „Ciemnicy” i „Grobu Bożego” paniom Agnieszce i Ewelinie oraz panu Witoldowi, pani Justynie za kompozycje kwiatowe. Firmie ELMIX dziękujemy za prace przy oświetleniu kościoła i dzwonach. Dziękujemy za modlitewny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej ulicami osiedla, a Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo.

Msza Święta w intencji strażaków trzymających honorową straż przy Grobie Pańskim i dobrodziejów będzie odprawiona 24-go maja w środę o godz. 1900.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone  na tacę przeznaczone na katolickie uczelnie i za ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Bóg zapłać!

W sobotę 22 kwietnia pod Krzyżem Milenijnym w Ropczycach – Witkowicach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i ofiar katastrofy smoleńskiej. Parafia Świętego Michała Archanioła i organizatorzy serdecznie zapraszają.

Przyszła niedziele Druga Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, to patronalne święto CARITAS. W tym dniu zostanie wyłożony kosz, gdzie będzie można złożyć ofiary z wielkopostnych skarbonek Caritas i ofiary indywidualne przeznaczone dla potrzebujących

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę 25 kwietnia, na Jasną Górę prosimy o potwierdzenie wyjazdu do najbliższej soboty, ponieważ na liście rezerwowej jest jeszcze parę osób chętnych na wyjazd.

Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia w Ropczycach ogłasza zapisy na nowy rok szkolny. Nauka w szkole jest bezpłatna. Więcej szczegółów na plakacie, w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej https://www.facebook.com/smropczyce/ Zapisy do końca kwietnia.