Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 23  Kwietnia  2017 roku

Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 10.

Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna kolejny Tydzień Miłosierdzia. Do wystawionego kosza pod wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który przed dwudziestu laty peregrynował po naszych domach i mieszkaniach, można złożyć ofiary na rzecz potrzebujących z wielkopostnych skarbonek i ofiary indywidualne. Zbiórka do puszek na rzecz Syrii odbędzie się w naszej diecezji w V Niedzielę Wielkanocną 14-go maja.

Przyszła niedziela rozpoczyna IX TYDZIEŃ BIBLIJNY. Członkowie „Kręgu Biblijnego” proponują i zapraszają wszystkich do wspólnej lektury Pisma Świętego, w tym roku jest to list do Galatów i inne listy apostolskie. Rozpoczniemy o godz. 15-tej wspólną modlitwą słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po koronce będzie Nabożeństwo Słowa Bożego z intronizacją Księgi Ewangeliarza, następnie czytanie listów apostolskich do wieczornej Eucharystii. (Osoby chętne do czytania Pisma Świętego prosimy o zgłaszania się w zakrystii dzisiaj i w tygodniu po Mszach Świętych).

Wyjazd parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę jest we wtorek o godz. 800, powrót po Apelu wieczornym.

Stowarzyszenie Regionalne Ziemi Ropczyczko-Sędziszowskiej informuje:

Z okazji czterdziestej rocznicy śmierci ks. Michała Siewierskiego w sobotę 29 kwietnia o godz. 900 organizowany jest wyjazd do Stróż. Zapisy w kiosku przy parafii Przemienienia Pańskiego lub u p. Anny Wenc (tel. kom. 669 983 950).