Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIV Niedziela Zwykła

17 września  2017 roku

 

Dzisiejsza niedziela w Polsce obchodzona jest jak Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy o mediach i pracownikach telewizji, radia, internetu, wydawcach i redakcjach gazet, modlimy się za dziennikarzy, spodziewając się rzetelnej informacji i profesjonalnego podejścia do wykonywanych obowiązków.

W sposób materialny wspieramy rzeszowskie Katolickie Radio VIA. Po Mszach Świętych do puszek zbierane są ofiary na rzecz tej rozgłośni. Dziękujemy!

Dziękujemy bardzo serdecznie przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o kościół, za wszelkie prace, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Wdzięczność tym większa, że sobotnią pracę podjęły tylko trzy panie. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 7.

W środę na pół godziny przed wieczorną Eucharystią modlitwa słowami Koronki do Matki Bożej Bolesnej, a wieczorna Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W przyszłą niedzielę w Brzezinach o godz. 1800 Koncert Uwielbienia. Organizatorzy zapraszają wszystkich kochających dobrą muzykę i pragnących chwalić Boga śpiewem.

W pierwszą niedzielę października w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata – Różaniec do granic. Planujemy wyjazd z naszego dekanatu do jednego z kościołów stacyjnych w naszej diecezji lub archidiecezji przemyskiej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Szczegóły można znaleźć między innymi na stronie internetowej: http://rozaniecdogranic.pl/start.

Słowo Biskupa Rzeszowskiego dotyczące inicjatywy ustawodawczej „ Zatrzymaj Aborcję”