Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna

18 października 2015 roku

 

         Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Misje. Bóg zapłać! U młodzieży można nabyć książki
o tematyce misyjnej. Pierwsza publikacja, to książka ks. Arkadiusza Nowaka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, pracującego w kilku krajach Afryki pt: „Opluty przez Boga” (cena 25 zł), a druga autorstwa Moniki Nowickiej pt: „Położna w świecie kobiet Sukuma” opowiada o położnej a zarazem misjonarce świeckiej Stowarzyszenia Misji Afrykańskich pracującej w Tanzanii (cena 20 zł). Ofiary złożone przy zakupie tych książek są „cegiełkami” na misje w Tanzanii, gdzie posługuje nasza parafianka siostra Milena.

 

Wszystkim troszczącym się w minionym tygodniu o nasz kościół wyrażamy wdzięczność, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Kraszewskiego.

 

W najbliższy piątek o godz. 2000 kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży – SERCE 2.0. Na rozważanie tekstów Pisma Świętego, katechezę i śpiew piosenek religijnych serdecznie zapraszamy.

 

W tym tygodniu przypada:

we wtorek   – św. Jana Kantego.

w środę      – wsp. błog. Jakuba Strzemię

w czwartek          – św. Jana Pawła II

w piątek     – św. Jana Kapistrana

w sobotę     – wsp. błog. Jana Balickiego (po Mszy Świętej będzie możliwość ucałowania relikwii)

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w najbliższy czwartek (22 października) organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego dla mieszkańców Osiedla Północ. W/w odpady należy wystawić do godz. 700 przy głównych drogach dojazdowych.