Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXX Niedziela Zwykła

25 października 2015 roku

 

Wszystkim troszczącym się w minionym tygodniu o nasz kościół wyrażamy wdzięczność, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

W związku ze zbliżającą  się Uroczystością Wszystkich Świętych pamiętajmy
o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Święte w porządku niedzielnym (przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych) , na Cmentarzu Komunalnym Msza Święta o godz. 1300, na Cmentarzu Parafialnym  o godz. 1430, na cmentarzu na Chechłach i Witkowicach o  godz. 1400. W najbliższy piątek spowiedź w naszej parafii od godz. 1700

W poniedziałek za tydzień Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte połączone z wypominkami o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Przez Oktawę Uroczystości wieczorne Msze Święte połączone z Nieszporami za zmarłych.

W środę przypada        – święto  Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę zakończenie Nabożeństw Różańcowych.

U ministrantów i przy kiosku z gazetami jest do nabycia najnowszy numer „Wspólnota Królowej Rodzin – Pismo Ropczyckich Parafii”.

Dziękujemy panu Stanisławowi, paniom Bogusławie i Emilii za lata redagowania i pracy na rzecz ukazującego się dotąd czasopisma. Bóg zapłać!

Zwracamy się z prośbą do osób, które systematycznie biorą gazety w sklepiku przy kościele, aby tam zadeklarowały jakie tytuły gazet chcą prenumerować, by można było zamówić właściwą ilość poszczególnych egzemplarzy. W sklepiku są już Ewangelie na każdy dzień na rok 2016, a w przyszłą niedzielę rozprowadzać je będą jeszcze ministranci.

         Od 6 do 13 lipca przyszłego roku odbędzie się pielgrzymka autokarowo – samolotowa do Sanktuariów Maryjnych Europy. W związku z koniecznością rezerwacji biletów na samolot, zapisy trwają do 10-go listopada. Bliższe informacje TUTAJ i u ks. Piotra.