Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

ŚWIĘTO MILOSIERDZIA BOŻEGO

19  kwietnia  2020  roku

 

Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym Świętem CARITAS.

O godzinie piętnastej szczególny czas łaski i miłosierdzia. Zachęcamy do łączności duchowej za wszystkimi, którzy w tym czasie odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ta modlitwa będzie również transmitowana z naszego kościoła przez łącza internetowe.

Przez cały tydzień przed obrazem Jezusa Miłosiernego wyłożony będzie kosz, do którego można składać ofiary dla potrzebujących zebrane przez czas Wielkiego Postu do skarbonek.

W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski.

W sobotę święto Świętego Marka Ewangelisty.

W związku ze zmianą przepisów dotyczących liczby uczestników liturgii informujemy, że w przyszłą niedzielę będą dwie dodatkowe Msze Święte o 830 i 1030, aby umożliwić większej liczbie wiernych bezpośredni udział w Eucharystii. Przepisy zezwalają na uczestnictwo w naszym kościele do 60-ciu osób w jednym nabożeństwie (z zachowaniem pozostałych przepisów dotyczących sposobu uczestnictwa i odległości między uczestnikami).

         Kilku parafianom i rodzinom serdecznie dziękujemy za złożone w tym trudnym czasie indywidualne ofiary na rzecz parafii, niektóre bardzo znaczne. Bóg zapłać za pamięć i troskę o parafialny kościół!

         Codziennie modlimy się w kościele:

           700 – Msza Święta

         1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (do 16-tej możliwość spowiedzi)

         1900 – Msza Święta

         2030 – Różaniec

Trwajmy w modlitewnej jedności  – transmisja przez internet na stronie parafii. Świątynia parafialna otwarta jest przez cały dzień.

Prosimy o przestrzeganie ograniczenia liczbowego uczestników liturgii.

         Apelujemy wraz z personelem medycznym:

Wszystkich korzystających z pomocy medycznej wzywamy aby zawsze na wstępie zgodnie z prawdą informowali o pobycie za granicą lub odbywanej kwarantannie