Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26  kwietnia  2020  roku

 

Liturgiczną Uroczystość NMP Królowej Polski, z racji okresu wielkanocnego przeniesiono na najbliższą sobotę.

W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 1600 do 1900, w zakrystii po lewej stronie prezbiterium, w piątek od 1500 do 1700 (prosimy, aby rozważyć wcześniejsze godziny spowiedzi, ponieważ przed Mszą Świętą nie będzie możliwości licznego skorzystania z sakramentu pokuty).

W sobotę od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W czwartek nawiedzi naszą parafię obraz Matki Bożej Ludzi Pracy (SOLIDARNOSCI). Wprowadzenie i przywitanie obrazu i relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki o godz. 1900. Następnie Msza i nabożeństwo majowe. Zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim o godz. 2100. W piątek od godz. 800 czuwanie modlitewne prowadzone przez róże różańcowe – odmawiamy cząstkę różańca, litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia Bożemu Sercu, pozostały czas pozostawiamy do prywatnej modlitwy:

  800 – róża M B Nieustającej Pomocy

  900 – róża M B Fatimskiej

1000 – róża Zwiastowania NMP

1100 – róża Cierniem Ukoronowania

1200 – róża zesłania Ducha Świętego

1300 – róża św. Michała Archanioła

1400 – róża św. Andrzeja Boboli

1500 – róża św. Jana Pawła II

1600 – róża św. Barbary

Wyjątkowo w tym dniu wieczorna Msza Święta na zakończenie nawiedzenia o godz. 1700. Obraz zostanie przekazany do parafii Świętej Rodziny na Czekaju.

Od piątku  nabożeństwa majowe. Po Wieczornej Mszy Świętej wystawienie najświętszego sakramentu i litania loretańska. Prosimy o uporządkowanie i przystrojenie przydrożnych kapliczek i krzyży.

Po kilku tygodniach przerwy zwracamy się z prośbą o pomoc w sprzątaniu i uporządkowaniu kościoła na niedzielę. O dyżur prosimy, w miarę możliwości, mieszkańców z ul. Żeromskiego 1. Sprzątanie byłoby w piątek około godz. 1800.

Prosimy o przestrzeganie ograniczenia liczbowego uczestników liturgii.