Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XII niedziela zwykła

20 czerwca 2021 r.

PRZYPOMINAMY, że na mocy dekretu ks. Biskupa Ordynariusza odwołana zostaje dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedzielę i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od dzisiejszej niedzieli wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

Przedstawicielom mieszkańców, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz parafialny kościół, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 3 (sprzątanie kościoła w czwartek).

Dziękujemy panom z naszej parafii, z parafii w Ostrowie i Łączkach Kucharskich za prace i przy rozładunku i złożeniu organów. Właścicielom firmy transportowej dziękujemy życzliwość i przewiezienie organów z Niemiec (Speyer) do Ropczyc. Bóg zapłać!

Dla uczestników niedzielnej liturgii dostępne są chóry boczne; wejście przez zakrystie.

W czwartek przypada liturgiczna uroczystość narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy szczególnie wszystkich uczniów. Przez wspólną modlitwę będziemy dziękować za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo Boże na wakacje

W najbliższy piątek o godz. 2000 Wieczór UwielbieniaJa jestem Miłością i Miłosierdziem. Jest to spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, z pieśniami w wykonaniu zespołu „BOGU DŹWIĘKI”, okolicznościową katechezą i możliwością indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. ZAPRASZAMY do wspólnej uwielbieniowej modlitwy!!!