Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXI Niedziela Zwykła

21 sierpnia 2022 roku

 

Dzisiaj o godz. 1430 podziękowanie za tegoroczne zbiory – Msza święta w kościele farnym.

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafialną świątynię; za sprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 6.

Dziękujemy panu Tadeuszowi za wykoszenie trawy w miniony czwartek, a paniom i panom za wcześniejsze prace ogrodowo – pielęgnacyjne. Bóg zapłać!

W liturgii Kościoła przypada:

poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

wtorek – wspomnienie błogosławionego Władysława Findysza

środa – święto, św. Bartłomieja Apostoła

piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

sobota – wspomnienie św. Moniki

W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne. Suma Dziękczynna o godz. 1200 pod przewodnictwem J E ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

Od soboty ks. Kamil Bambrowicz zakończył pracę duszpasterską w naszej parafii i został skierowany do posługi w parafii pw. Opatrzności Bożej w Trzebosi.

Dziękujemy ks. Kamilowi za trzy lata posługiwania w naszej wspólnocie. Wdzięczni jesteśmy za głoszone Słowo Boże, podniosłe celebracje liturgiczne, szafowanie sakramentów, zwłaszcza chrztu świętego, tworzenie wielkopostnych dekoracji, dzielenie się z innymi wieloma talentami i zdolnościami, którymi Go Bóg obdarzył.

Pośród nas witamy księdza neoprezbitera Marcina Murawskiego z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Rzeszowie.

Wszystkich kapłanów podejmujących nowe obowiązki i parafii, do których zostali skierowani polecajmy Matce Najświętszej – Matce Kapłanów. Pod Twoją Obronę…