Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXI Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021 r.

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli znaczna ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 1 kl. 3 i 4.

Ks. Proboszcz wraz z parafianami ze Zbyszyc dziękuje za złożoną w czasie nabożeństwa fatimskiego ofiarę w kwocie 2000 zł na remont tamtejszego kościoła parafialnego pw. św. Bartłomieja. Bóg zapłać!

Wszystkim członkom Apostolstwa Dobrej Śmierci dziękujemy za ofiarę złożoną na wystrój kościoła. Bóg zapłać!

Jutro Wspomnienie błogosławionego Władysława Findysza – kapłana męczennika. Bedzie możliwość adoracji relikwii błogosławionego kapłana.

We wtorek Święto św. Bartłomieja – Apostoła.

W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W piątek Wspomnienie św. Moniki.

W sobotę Wspomnienie św. Augustyna.

W miniony piątek nastąpiły zmiany duszpasterskie w diecezji rzeszowskiej.
Po czterech latach posługi w naszej parafii ks. Paweł Smoleń został skierowany do pracy w parafii pw. Świętego biskupa Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. Dziękujemy ks. Pawłowi za piękną pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Wdzięczni jesteśmy, za duszpasterską troskę, za głoszone Słowo Boże, posługę sakramentalną, pracę katechetyczną w ropczyckich szkołach, troskę o najmłodszych (ministranci i lektorzy, OAZA Dzieci Bożych), krzewienie sportu i pogodę ducha, którą umiał się dzielić z innymi. Bóg zapłać!

Witamy równocześnie pośród nas ks. Rafała Janasa pochodzącego z Rzeszowa, a ostatnio pracującego przez trzy lata w parafii pw. Dobrego Pasterza w Jaśle.

Ks. Pawła, ks. Rafała i wszystkich duszpasterzy obejmujących nowe obowiązki polećmy Bogu przez orędownictwo Matki Kapłanów…

Pod Twoją obronę…