Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIX Niedziela Zwykła

22  października  2017 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego z pozostałych numerów parzystych (od numeru 10).

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY składka na tacę przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać!

Wczoraj procesją różańcową, Mszą Świętą i zawierzeniem naszych parafii Matce Najświętszej zakończyliśmy Jubileuszowy Rok w setną rocznicę objawień maryjnych w Fatimie. Wszystkim uczestnikom tych procesji dziękujemy za modlitewną atmosferę i pełne skupienia uczestnictwo w liturgii. Duszpasterzom dziękujemy za przygotowanie rozważań i homilii, liturgicznej Służbie Ołtarza, służbie porządkowej, strażakom, grupom duszpasterskim, przedstawicielkom Kół Gospodyń za zaangażowanie się w procesje i nabożeństwa. Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo i zabezpieczenie ruchu drogowego. Bóg zapłać!

W najbliższy piątek wieczorne nabożeństwo połączone będzie z modlitwą uwielbieniową i różańcem. Liturgię poprowadzi ks. Tomasz Ryczek – diecezjalny duszpasterz młodzieży. Na wieczorną Mszę Świętą, różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu połączone ze śpiewem religijnych piosenek zapraszamy wszystkich, którzy wsłuchując się w Słowo Boże i adorując Chrystusa w Eucharystii chcą uwielbić Boga w Trójcy Przenajświętszej. W czasie liturgii będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Oprawę muzyczną przygotowała Sekcja Muzyczna Światowych Dni Młodzieży wraz z zespołem nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Ropczycach.

Zbliżający się czas Uroczystość Wszystkich Świętych zobowiązuje nas do uporządkowania cmentarzy, przydrożnych krzyży i kapliczek.