Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXX Niedziela Zwykła

29  października  2017 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na piątkową adorację i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Kraszewskiego.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele porządek Mszy Świętych niedzielny. Msze Święte w na cmentarzach:

Komunalny      1300

Parafialny         1430

Chechły            1400

Witkowice        1400.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte z modlitwą wypominkową o godz. 700, 900, 1800. Na pół godziny przed wieczorną Eucharystią możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze Święte: cmentarz parafialny godz. 800, cmentarz komunalny godz. 1530.

We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Od godz. 1700 możliwość spowiedzi przed świętami i pierwszym piątkiem. Nie będzie spowiedzi w czwartek.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 1700.

Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy w piątek od godz. 1600.

W pierwszą sobotę od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

W listopadzie codziennie modlimy się za zmarłych w modlitwie wypominkowej. Przez Oktawę Wszystkich Świętych wieczorne Msze Święte połączone będą z nieszporami za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych. Przez oktawę jest to odpust zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.

Warunkiem jest: we Wszystkich Świętych popołudniu i w Dzień Zaduszny wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, spowiedź i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie tam modlitwy Ojcze Nasz…, Wierzę w Boga… i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Również od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. W pozostałe dni jest to odpust cząstkowy.

U ministrantów można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” (10 zł).