Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

23 lutego 2020 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin za prace porządkowe, złożoną znaczną ofiarę i przygotowanie kościoła na niedzielę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 6, kl. 3, 4 i 5.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone do puszek CARITAS na pomoc w odbudowie spalonego domu w Borkach Chechelskich. Bóg zapłać!

W środę rozpoczynamy Wielki Post nabożeństwami pokutnymi o godz. 700, 900 i 1800. W czasie liturgii obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

         W Wielkim Poście w liturgii Kościoła tradycyjne nabożeństwa pasyjne. W niedzielę o godz. 1715 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1830 (bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej) i w niedzielę o godz. 900 za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych.

W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wyjątkowo, na rozpoczęcie Wielkiego Postu, o godz. 2000. Nabożeństwo to będzie miało specjalną formę. Słowo rozważań i muzyka ilustrowane będą scenami pasyjnymi „malowanymi piaskiem” przez panią Łucję Miziołek. Zapraszamy do modlitwy i wspólnego przeżywania tego nabożeństwa.

         W piątek 28 lutego w parafii farnej rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Dokumenty z uczestniczenia w takiej katechezie niezbędne są przy spisywaniu protokołu przedślubnego. Rozpoczęcie Mszą Świętą i uczestnictwem w Drodze Krzyżowej o godz. 1800; następnie spotkanie i katecheza.

         W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca przed sumą zmiana tajemnic różańcowych i modlitwa brewiarzowa. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ w Ropczycach:

parafia:

Przemienienia Pańskiego:      piątek 1730  i 1830

                                               sobota 2000 (Sanktuarium M B Królowej Rodzin)

św. Anny:                               piątek 1630 i 2000

św. Barbary:                          piątek 1830 i niedziela 900

św. Michała:                           poniedziałek 1630 i piątek 1630

św. Rodziny:                          piątek 1730

św. Urszuli:                            piątek 1830