Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca  2017 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego nr 26 B, kl. 3 i 26 C, kl. 1.

Ks. Grzegorz Kasprzycki dziękuje za modlitwę i przejawy troski o Kościół Misyjny w Papui Nowej Gwinei oraz za złożone ofiary. Do puszek przed tygodniem zebrano ponad dwa i pół tysiąca złotych. Bóg zapłać!

W środę liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima rodziców najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji za tydzień, w niedzielę uroczystość odpustowa w Ropczycach – Chechłach.

Dzisiaj z racji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia świętego Krzysztofa (które przypada 25 lipca) modlimy się za wszystkich podróżujących, uczestników ruchu drogowego i kierowców. Po wspólnej modlitwie prosimy aby kierowcy udali się do swoich pojazdów. Ministranci rozdawać będą kierującym pamiątkowe plakietki z wizerunkiem świętego Krzysztofa.

Stowarzyszenie MIVA Polska jak co roku zachęca kierowców i podróżujących do materialnej pomocy polskim misjonarzom przez ofiarowanie dobrowolnej kwoty na rzecz misji. Dzięki ubiegłorocznej akcji „podaruj 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy jako Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże” udało się zakupić 37 samochodów, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli i skuterów, 132 rowery, 2 silniki do łodzi, 140 wózków inwalidzkich. Ministranci z puszkami na ofiary ten cel, będą przy wejściach do kościoła. Bóg zapłać!