Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV Niedziela Wielkanocy

26 kwietnia 2015 roku

         Dziękujemy wszystkim, którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz na sobotni „maraton biblijny”. Bóg Zapłać za złożone ofiary na budowę kościoła!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul.  Armii Krajowej nr 2, z klatki II i III.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotnim czytaniu Pisma Świętego Nowego Testamentu, czytając Słowo Boże  lub trwali w modlitewnym skupieniu słuchając je. Bóg zapłać!

Dzisiejsza niedziela zwana „Niedzielą Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Duchowne.

Na mocy dekretu do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów liturgicznie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  została przeniesiona na sobotę 2-go maja. W naszej parafii Msze Święte o godz. 700 i 1900. Z racji pierwszej soboty na godzinę przed wieczorną Eucharystią modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1800. Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy w tym miesiącu w piątek 1-go maja od godz. 800.

Od piątku, pierwszego maja, rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania loretańska. W czasie Mszy Świętej słuchać będziemy  rozważań o sanktuariach maryjnych na świecie.

Prosimy o przyozdobienie na majowy czas przydrożnych kapliczek i Krzyży.

Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1-go maja.

W niedzielę 3-go maja Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na rzecz diecezji i Seminarium Duchownego.

W Ropczycach o godz. 1400, w kościele Przemienienia Pańskiego uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami przy kościele. Od 1530 piknik na Stadionie Miejskim. Organizatorzy zapraszają.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA Królowej Rodzin.

Przy głównym wejściu do kościoła, na stoliku wyłożone są deklaracje gdzie chętni mogą zapisać: czy chcą przyjąć do siebie na mieszkanie i ile osób, uczestników przyszłorocznego Dnia Młodzieży. Deklaracje można będzie składać przez cały tydzień na to samo miejsce.