Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVII Niedziela Zwykła

26 lipca 2015 roku

 

         Dziękujemy dyżurującym przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26c kl. II i III.

Dzisiaj po Mszach świętych u ministrantów można nabyć pamiątkowe „smycze” na klucze i znaczki (przypinki) w cenie 1,50 zł, będące pamiątką tegorocznej pieszej pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. Złożone ofiary z tej okazji są formą pomocy i łączności z pątnikami udającymi się tronu Czarnej Madonny i zasilą budżet pielgrzymkowej grupy Świętej Barbary.

W sobotę – pierwszą miesiąca – z Komunią świętą odwiedzimy chorych od godz. 800. Przed wieczorną Eucharystią od godz. 18 -tej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za Grzechy.

W związku ze zbliżającym się Świętem Przemienienia Pańskiego i odpustem w ropczyckiej farze, procesja na cmentarz parafialny będzie w poniedziałek 3-go sierpnia po Mszy Świętej o godz. 1800.

Za tydzień w niedzielę, gościć będziemy w naszej parafii ojca franciszkanina – misjonarza z Tanzanii, z placówki misyjnej, gdzie pracuje nasza parafianka siostra Milena – Joanna Pociask ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Ofiary jakie złożymy na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca przeznaczone będą na Seminarium Duchowne i na ośrodek misyjny w Tanzanii.

W przyszłą niedzielę 2 sierpnia nasza parafianka siostra Agnieszka Czochara złoży w Warszawie, w Zgromadzeniu Sióstr Jezusa wieczyste śluby zakonne. Msza Święta dziękczynna za powołanie siostry Agnieszki do życia konsekrowanego będzie odprawiona 23 sierpnia o godz. 1130. Siostrę Agnieszkę i wszystkie osoby powołane do życia konsekrowanego polećmy Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. Pod Twoją Obronę…