Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVII   NIEDZIELA   ZWYKŁA

29  lipca 2018 roku

 

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię; za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26b klatka III i 26c klatka I.

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800.

W czwartek od godz. 1830 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z racji „Porcjunkuli” możliwość zyskania odpustu zupełnego (warunki: nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła  parafialnego połączone z odmówieniem modlitw – Ojcze nasz, wierzę w Boga…, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego).

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych.

Od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

W sobotę 4-go sierpnia z Rzeszowa na Jasną górę wyrusza piesza pielgrzymka. W naszych modlitwach łączyć się będziemy z Pątnikami rzeszowskiej pielgrzymki, szczególnie pamiętamy o grupie, której patronuje święta Barbara.

W piątek 3-go sierpnia w godz. od 1600 do 1900 w parafii farnej odbiór bagażu i ostatnie zapisy.

Parafia farna od najbliższego piątku przygotowuje się uroczystości  odpustowych ku czci Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia). W tym dniu Msze Święte w ropczyckiej farze w porządku niedzielnym. Główna Msza Święta (Suma) o godz. 18-tej.