Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XIV Niedziela Zwykła

5 lipca 2015

 

         Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26a kl. II III.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.. Dziękujemy serdeczne mieszkańcom z bloku przy ul Armii Krajowej 1, za wspólną ofiarę złożoną w minionym tygodniu, w kwocie 5800 zł. Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na Mszy Świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest. Składka na tacę w tm dniu przeznaczona jest na budowę kościoła.

Panom Jerzemu i Wiesławowi dziękujemy za nieodpłatne pomalowanie przedsionków kościoła. Bóg zapłać!

W piątek – 10-go dnia miesiąca – będziemy mieli kolejną możliwość zyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie relikwii błogosławionej Matki Angeli Truszkowskiej.

W sobotę około godziny 20-tej przybędzie do naszej parafii Michalicka, trzeźwościowa pielgrzymka z Warszawy do Miejsca Piastowego.

Dla uczestników pielgrzymki trzeba przygotować ponad sto miejsc noclegowych. Jak dotąd zgłosiło się kilka rodzin, które zabiorą pątników na nocleg. Potrzeba jeszcze około 80 miejsc. Chętni, którzy zabraliby pielgrzymów do siebie, proszeni są, aby zgłaszali sie
w zakrystii po Mszach Świętych lub zapisali swoje dane na kartkach wyłożonych na stoliku przy bocznym wejściu
. Po pielgrzymów przychodzimy w sobotę o godz. 2000.

Pielgrzymi niosą ze sobą i przekażą naszej parafii relikwie założyciela Zgromadzenia Księży Michalitów błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Pragniemy, aby w naszej parafii szerzony był kult Błogosławionego, ponieważ sprawy, jakimi się zajmował – troska o rodzinę, wychowanie dzieci i młodzieży, sprawy trzeźwości – są ciągle aktualne, a współczesny świat ciągle niesie wiele niebezpieczeństw i zagrożeń.

Przed kościołem ministranci mają „cegiełki” Caritas. Ofiary złożone do koszyczków są pomocą materialną dla zorganizowania letnich koloni dla dzieci w Myczkowcach.

Za dwa tygodnie, 19-go lipca z okazji zbliżającego się święta Świętego Krzysztofa modlić się będziemy za wszystkich użytkowników dróg i podróżujących, a po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów.