Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Poniedziałek Wielkanocny

6 kwietnia 2015 roku

 

         Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu za prace porządkowe po spowiedzi, za przygotowanie świątyni na niedzielę wielkanocną i za złożone ofiary. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 1, z klatek III i IV (sprzątanie będzie we wtorek po wieczornej Mszy świętej).

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego, pełnego skupienia przeżywania Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękujemy za prowadzenie i udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Za ubogacenie liturgii Wielkiego Tygodnia i czuwania dziękujemy młodzieży z KSM-u i grupie muzycznej, za honorową straż przy Grobie Pańskim,  Strażakom i Harcerzom, paniom za przygotowanie feretronów na procesję rezurekcyjną, a Liturgicznej Służbie Ołtarza i panu Organiście za asystę i troskę aby liturgia każdego dnia była celebrowana z należytą starannością i powagą.  Podziękowania składamy również za prace i pomoc przy przygotowaniu kaplic „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”, za wystrój kwiatowy i świąteczne dekoracje. Dziękujemy za modlitewny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami osiedla, a Policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tej liturgii.

Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę!

Dziękujemy za wczorajsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego oraz  za dzisiejszą składkę na rzecz katolickich uczelni. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W piątek przypada 10-ty dzień miesiąca. Zapraszamy, jak co miesiąc, do pielgrzymowania i uczczenia relikwii (w naszym kościele) błogosławionej Matki Angeli Truszkowskiej i zyskania odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami).

W sobotę 11-go kwietnia o godz. 1700 przy Krzyżu Milenijnym odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej, ofiar katastrofy smoleńskiej i Ś.P. księdza Michała Siewierskiego z ok. 100-lecia urodzin. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Druga Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – patronalne święto CARITAS. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego zostanie wyłożony kosz, gdzie będzie można złożyć ofiary z wielkopostnych skarbonek Caritas i ofiary indywidualne przeznaczone na potrzebujących.

Przyszła niedziela jest drugą miesiąca – ofiary jakie złożymy na tacę przeznaczone są na budowę kościoła. W minionym tygodniu wpłacono kolejną ratę (5 tys. zł.) za instalację nadmuchowego ogrzewania i wentylacji.

W dniach od 26 czerwca do 2 lipca planowana jest pielgrzymka  do Medjugorje.
O szczegółach możemy dowiedzieć się z naszej stronie internetowej lub u ks. Piotra. Zapisy do końca maja u ks. Piotra
.