Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA

9 lutego 2020 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin za prace porządkowe, złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na niedzielę. Bóg zapłać!

O dyżur na tydzień, który rozpoczęliśmy prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 4, kl. 3 i 4.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać!

Dziękujemy za pomoc w rozebraniu świątecznych dekoracji panom Kazimierzom, Romanowi i Januszowi o raz przedstawicielom młodzieży z KSM-u. Bóg zapłać!

W imieniu rodziny i własnym dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rehabilitację małej Sofii z Ukrainy. Złożono ponad 2000 zł. Bóg zapłać!

Jeśli ktoś nie jest jeszcze zdecydowany na jaki cel przekazać 1% z osobistego  podatku PIT, to w koszyczku przed wejściem są folderki z propozycjami takich fundacji.

W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne, ponieważ z pierwszej niedzieli (2 lutego M B Gromnicznej) ofiarę przekazano na zakony kontemplacyjne.

We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes – Światowy dzień Chorego. U nas w kościele o godz. 1500 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w tym czasie będzie możliwość spowiedzi dla chorych. Następnie w czasie Mszy Świętej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

W czwartek 13 lutego o godz. 2000 – Wieczór Fatimski. W tym dniu w łączności z Seminarium Duchownym na Mszach Świętych trwać będziemy na wspólnej modlitwie w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i braci oraz modlić się będziemy o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji aż do Wieczoru Fatimskiego.

W tym dniu w ropczyckiej Farze o godz. 1930 „Wieczór uwielbienia”. Organizatorzy zapraszają.

W przedsionku kościoła na stoliku wyłożone są niektóre przedmioty pozostawione w kościele w minionych miesiącach. Prosimy o ich odebranie.