Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XII tydzień zwykły

23 czerwca 2019 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul AK 3, kl. I i II.

Dziękujemy za udział w Eucharystycznej Procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Wyrażamy naszą wdzięczność zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy stacyjnych, paniom za przygotowanie feretronów, Orkiestrze, Strażakom, Strzelcom, Harcerzom, dzieciom  pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Oktawy Bożego Ciała.

W tym tygodniu:

Jutro liturgiczna Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała; błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów oraz małych dzieci.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w dniu nie ma tym postu i obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych).

W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1900. Składka na tacę przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie ( tzw. świętopietrze).

W sobotę również z racji zbliżającego się pierwszego piątku ks. Paweł odwiedzi chorych z Komunią Świętą od godz. 800.

W dniach od 2 do 4 sierpnia organizowana jest pielgrzymka rowerowa z Rzeszowa na Jasną Górę. Planujemy zorganizować grupę z Ropczyc. Chętnych prosimy do zgłaszania się w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej. Bliższe informacje u ks. Pawła.