Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XII Niedziela Zwykła

25  czerwca  2017 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24, kl. 1 i 2.

W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1900. Składaka na tacę przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” czyli na utrzymanie bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.

W sobotę – pierwszą miesiąca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, na godzinę przed wieczorną Eucharystią modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy: ks. Mateusz i ks. Leopold od godz. 800,  a chorych do których przychodzi ks. Piotr od godz. 900.

W niedzielę – pierwszą miesiąca przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajenic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

W naszym kościele przed tymczasową kaplicą fatimską pojawił się świecznik wotywny. Światło, w tym światło świec, od zawsze uznawane było za święte, symbolizujące obecność samego Boga. Niech płomień palącej się świecy przypomina przez długi czas nasze modlitewne intencje zanoszone do Boga przez orędownictwo Matki Najświętszej.

Takie i podobne świeczniki znajdują się między innymi na Jasnej Górze, Wawelu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w wielu katedrach i kościołach. Zachęcamy do korzystania i prosimy o szczere opinie.

Jak wielu pamięta przygotowujemy się do wykonania kaplicy fatimskiej i przyozdobienia koronami figury M B Fatimskiej 12 października, na zakończenie renowacji Misji Świętych. Od letnich miesięcy ubiegłego roku pojawiają się pytania o złoto na korony Matki Bożej. Dziękujemy za złożone już dary złotych i srebrnych przedmiotów oraz za składane ofiary na wyposażenie kaplicy – Bóg zapłać! Jeśli ktoś zechce złożyć złote przedmioty albo złom, to uprzejmie prosimy, aby nie czynić tego anonimowo, ponieważ chcemy założyć pamiątkową księgę darczyńców, dla upamiętnienia dla następnych pokoleń 100-lecia  objawień w Fatimie. Ewentualne dary zbierać będziemy do końca sierpnia, aby złotnicy zdołali na czas wykonać korony.