Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXX   NIEDZIELA   ZWYKŁA

27 października 2019 roku

 

Wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!   

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 7.

W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.

W piątek  Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy Świętych niedzielny. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800. Przez oktawę Wszystkich Świętych wieczorem Msza Święta w połączeniu z nieszporami żałobnymi.

Na ropczyckich cmentarzach nabożeństwa:

Fara – cmentarz komunalny – 1300, cmentarz parafialny 1430,

Św. Anna – Chechły – 1400,

Św. Michała Arch. – Witkowice – 1400

W Dzień Zaduszny cmentarz parafialny – 800, cmentarz komunalny – 1530.

         W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.

SPOWIEDŹ przed pierwszym piątkiem i uroczystością w środę i czwartek od godz. 1700.

NIE BĘDZIE SPOWIEDZI W PIĄTEK!!!

W sobotę:

– odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 800,

– modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy od godz. 1700.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na rzecz diecezji, ponadto po Mszach Świętych zbierane będą ofiary do puszek, jako nasza jesienna pomoc dla Seminarium Duchownego.

Policja apeluje, aby w najbliższych dniach zwrócić szczególną uwagę na zmiany organizacji ruchu, nowe oznakowania, miejsca parkingowe i dostosować się do sygnałów i poleceń wydawanych przez kierujących ruchem oraz zachować szczególną ostrożność w czasie podróży.

ODPUSTY:

Przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy. Warunkiem jest: wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej i Komunia Święta. Odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny warunkiem jest również nawiedzenie Kościoła. Przez cały listopad modlitwa za zmarłych i nawiedzenie cmentarza.