Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V Tydzień Zwykły

4 lutego 2024 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych dniach otaczali troską naszą parafialną świątynię. Przedstawicielom dyżurujących rodzin wdzięczni jesteśmy za prace porządkowe i przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę, młodzieży z „OAZY” za pomoc w demontażu świątecznych dekoracji. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24 a, kl. 1 i 2.

Dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczone z dzisiejszej niedzieli na cele diecezjalne oraz za ofiary z Gromnicznej dla Zakonów Klauzurowych w naszej diecezji. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę (11 lutego) przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Po sumie będzie krótkie nabożeństwo i możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że sakrament ten przyjmujemy w zwykłych okolicznościach będąc w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi jest przez cały tydzień na pól godziny przed Mszą świętą.

Jest to druga niedziela miesiąca. Składa na tacę przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozdawała „Zdrapkę Wielkopostną” – zadania pomagające w dobrym, głębszym przeżyciu Wielkiego Postu.

W liturgii Kościoła:

poniedziałek – św. Agaty dziewicy i męczennicy

wtorek – św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników

sobota – św. Scholastyki dziewicy

niedziela – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.