Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II Niedziela ADWENTU

5 grudnia 2021 r.

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26b, kl.1, 2 i 3.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700, 900, 1600 i 1800. W południe „GODZINA ŁASKI dla całego świata” – zapraszamy do modlitwy!

Przyszła niedziela – trzecia Adwentu zwana jest Niedzielą GAUDETE. Ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje w parafii. Na Mszy świętej o godz. 930 dzieci klas trzecich otrzymają medalik z wizerunkiem Matki Bożej jako kolejny etap przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Po Eucharystii spotkanie dla rodziców w kościele.

Radujemy się piękną odpowiedzią na propozycje pomocy materialnej potrzebującym. Przyniesiono już wiele produktów dla CARITAS i fundacji „Małych Stópek” – DZIĘKUJEMY! Akcja trwa jeszcze przez tydzień.

Przy wejściach do kościoła przedstawiciele Caritas rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, a ministranci kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny.

Jest nowy (podwójny) Adwentowo – Świąteczny numer Wspólnoty Królowej Rodzin – gazetki ropczyckich parafii.

Dzisiaj o godz. 1600 w kościele dla dzieci i grup duszpasterskich spotkanie ze Świętym Mikołajem. Kto by chciał w ten sposób obdarować prezentem swoje dzieci, to od godz. 1530 paczki można składać w zakrystii.

Od odpustowej sumy Najświętszy Sakrament przechowywany jest w nowym Tabernakulum. Przy ścianie za stopniem komunijnym umieszczona został figura Chrystusa Ukrzyżowanego, która przyozdobi prezbiterium. Mamy nadzieję, że na Boże Narodzenie wyposażenie ściany ołtarzowej będzie kompletne.

Dziękujemy Wszystkim, którzy modlitwą i obecnością uczcili wczorajszy odpust i świętą Barbarę – Patronkę parafii. Szczególne podziękowania składamy pocztom sztandarowym i uczestnikom liturgii o godz. 1130.